کتاب معضل استبداد دینی منتشر شد

اثر جدید استاد سروش محلاتی شامل مجموعه سخنرانی‌های ماه مبارک رمضان و ماه محرم در کانون توحید با عنوان معضل استبداد دینی منتشر شد.

این کتاب شامل پانزده جلسه از سخنرانی‌های حجت الاسلام والمسلمین محمد سروش محلاتی با نگاه به نهج‌البلاغه و متون عاشورایی، به انضمام پرسش و پاسخ‌های مطرح شده در پایان هر جلسه است.

کتاب در قطع رقعی، 309 صفحه، شمارگان 500 نسخه و بهای 60 هزار تومان و با کوشش انجمن اندیشه و قلم و با مشارکت کانون توحید منتشر شده است. 

محمد سروش محلاتی آثار فراوانی در فقه سیاسی منتشر کرده و در آن‌ها به بررسیِ فقهی حقوق شهروندی، قرائت‌های مختلف از نظریه ولایت فقیه، امکانِ فقهی انتخابات و امکانِ جمع اسلام و مردم‌سالاری پرداخته ‌است. سروش محلاتی مدافع نظریه سازگاری اسلام با دموکراسی است و کتاب‌هایی مانند شهر مردگان و دین و دیکتاتوری را در این زمینه تألیف کرده‌است.

از دیگر آثار این پژوهشگر دینی می‌توان به دین و دولت در اندیشه اسلامی، آزادی، عقل و ایمان (برگزیده کتاب سال) و اندیشه و ایمان در آزادی اشاره کرد.

با توجه به عدم توزیع این کتاب در کتابفروشی‌ها، علاقمندان می‌توانند جهت تهیه کتاب به صفحه اینستاگرام کانون توحید پیام دهند یا به صورت تلفنی یا حضوری به کانون توحید مراجعه نمایند.

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر ، نرسیده به میدان ونک، مجتمع خورشید، طبقه هفتم، موسسه خیریه مکتب امیرالمومنین(ع)

تلفن: 6-88664823-021 نمابر: 88664823-021

پست الکترونیک: info [at] maktab-charity.ir

Proudly powered by WordPress